Зберігання і транспортування щебню

Якщо говорити про сферу будування, то найпопулярнішим сипучим матеріалом є щебінь. Цей матеріал відзначається значною міцністю і тому не є вибагливим до умов зберігання. Проте, бажано дотримуватись деяких рекомендацій, про які ми сьогодні і поговоримо. Щебінь можна зберігати протягом тривалого періоду не тільки в місці його видобування (на кар’єрі), а й на складі. Попри те, що матеріал міцний і чудово переносить вологу слід приділити увагу місцю для зберігання.

Перш за все, потрібно обмежити потрапляння різноманітних домішок. В даний момент мова йде про глину, пісок чи пил, яких так багато на будівельних майданчиках. На перший погляд, що в цьому страшного але зверніть увагу, що міцність бетонного розчину залежить від ступеня забруднення щебню.

Насип щебеню

Уникайте механічного впливу

В процесі зберігання щебню, слід подбати про місце де він буде зберігатись. Найкращим варіантом буде виділити спеціальне місце, ущільнити його та записати дренажним шлаком. Для чого це потрібно?

Як вже говорилось вище, незважаючи на те, що щебінь – відноситься до категорії надійних будівельних матеріалів, він все рівно піддається руйнуванню. Є два фактори які завдають найбільшої шкоди цьому матеріалу: низька температура (до -50 градусів) і сирість. Звичайно, ці фактори не є критичними але завдають значної шкоди. І для уникнення проблем слід подбати про правильне місце зберігання.

Не змішуйте різні фракції

Щебінь не просто так поділяють на різні фракції. Для певних видів робіт підходить тільки конкретна фракція. Таким чином, зберігання великих фракцій з відсівом призведе до неможливості використання в певних видах будівельних робіт.

Де і як зберігати щебінь

Зазвичай зберігання здійснюється на складах або відкритих площадках. Перевагу слід віддавати саме закритим складським приміщенням. Це дозволяє уникнути потрапляння зайвої вологи і та домішків, особливо актуально в зимовий період.
Різні фракції потрібно розділити одну від одної. Для цього слід використовувати обмежувальні загорожі, які будуть запобігати розсипанню і змішуванню. Насипом зазвичай зберігаються великі фракції, а для дрібних рекомендується використовувати палетні стелажі. Такі стелажі значно спрощують завантаження і зважування матеріалу.

Транспортування щебню

Транспортування найчастіше відбувається за допомогою самоскидів. Такий транспорт чудово підходить для цього завдання, адже здатен витримувати значні навантаження. А також дозволяє здійснювати перевезення на значні відстані. Зверніть увагу, що сипучі матеріали висипають виключно по бортам самоскиду, в іншому випадку вони можуть висипатись. А також, для того щоб уникнути висипання при транспортуванні, кузов накривають тентом.

Більшість компаній які займаються продажем щебеню та інших сипучих матеріалів, здійснюють і його доставку. Тому слід знати і фактори які впливають на її вартість:

  • Вага вантажу;
  • Погода при транспортуванні;
  • Тривалість перевезення;
  • Особливість маршруту;
  • Час доби.

Як висновок, можна сказати, що щебінь хоч і не вибагливий будівельний матеріал, все ж, має ряд вимог слід яких потрібно дотримуватись як в зберіганні так і в транспортуванні. Якщо ви не ще володієте значним досвідом в цьому питанні, не ризикуйте і довірте цю роботу професіоналам.

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *