Щебінь для дренажу

Дренажні системи дозволяють значно продовжити життя фундаменту в умовах підвищеної вологості ґрунту. Від того, який щебінь для дренажу буде використаний при створенні такої системи, безпосередньо залежить ефективність водовідведення. Безсумнівно, ґрунтові води становлять велику небезпеку для цілісності будь-якої масивної конструкції, деструктивний вплив вологи поступово руйнує фундамент.

Правильний щебінь для підсипки здатний відвести зайву вологу від фундаменту, що дозволяє протягом тривалого часу експлуатувати побудову, споруджену на вологому ґрунті. Таким чином, дренаж сприяє збереженню міцності і збільшенню термінів експлуатації об’єкта в несприятливих умовах.

Насип щебеню

Поради по вибору матеріалу

Гранітний щебінь для підсипки визнаний найбільш оптимальним варіантом, крім того, даний вид має високі показники морозостійкості, він також має достатню міцність для того, щоб не просідати під навантаженням будівлі.

При виборі ресурсу для підсипки важливо звернути увагу на показник лещадності, так як він безпосередньо впливає на міцність і те навантаження, яке здатний витримувати матеріал протягом тривалого періоду часу, при цьому не заважаючи вільно проходити ґрунтовим водам. Саме тому рекомендується використовувати велику фракцію, яка не затримує надлишки вологи, дозволяючи їй вільно проходити в пустотних порожнинах матеріалу.

Однак в тому випадку, якщо глибина дренажного каналу не перевищує 80 сантиметрів, більш доцільно буде застосовувати середньої фракції – це як правило 20-40 мм.

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *