Кар’єрний пісок: опис, властивості і використання

Кар’єрний пісок використовується в багатьох сферах промисловості та народного господарства, тому його можна вважати універсальним матеріалом. Ключовими сферами використання кар’єрного піску є: будівництво, дорожні роботи і облаштування територій. Різні кар’єри надають різні види піску, з різною структурою, зернистістю і складом. В залежності від мінералів пісок буває: жовтий, червоний, бурий, білий. По крупності і розміру розрізняють дрібнозернистий, середньо – і крупнозернистий пісок. Величина зерен варіюється від 0,15 мм до 5 мм:
  • Дрібнозернистий – до 2 мм;
  • Середньозернистий – від 2 мм до 2,8 мм;
  • Крупнозернистий – до 5 мм.

Різновиди кар’єрного піску

По способу обробки пісок поділяється на:
  • Намивний – його видобувають із обводнених покладів шляхом використання гідромеханічного обладнання. Завдяки цій технології, в кінцевому результаті, отримується чистим, без зайвих домішків і компонентів. Адже під час добування гідромеханічним шляхом з піску вимивається глина та інші частинки. Цей вид найчастіше використовують для виробництва бетону, цегли і в будівництві приміщень.
  • Сіяний пісок – отримується шляхом простого просіювання від крупних частин і каменів. Цей пісок чудово підходить для формування штукатурної маси і виготовлення розчину для фундаменту.
  • Піщаний ґрунт – неочищена суміш кар’єрного піску з іншими домішками. Ціна на такий пісок – мінімальна. А використання, як правило, обмежується вирівнюванням рельєфу чи засипанням траншей.

Особливості добування піску з кар’єру

Насип кар'єрного піскуНайпопулярнішим методом є відкритий, який дозволяє обійтись звичайною технікою: бульдозером, екскаваторами та ін.. Це доволі дешевий метод, тому і пісок придатний не для всіх робіт. Для кар’єрів, що затоплені водою, використовується землесосний агрегат. Він являє собою потужний насос для викачування піску з дна. Насос встановлюють на понтон чи судно. Маса, що всмоктується, йде по спеціальному каналу і поділяється на чистий пісок і воду.

Сфера використання

Завдяки винятковій якості кар’єрного піску, він широко використовується в будівельній сфері, народному господарстві, а також декоруванні. Особливо актуально і рентабельно використання піску у виробництві цегли і бетону, а також в житловому і дорожньому будівництві. Намивний кар’єрний пісок великої фракції знайшов велику популярність у виробництві високоміцного бетону і різних залізобетонних конструкцій. Тротуарна плитка, кам’яна кладка і вуличні бордюри також використовують в своєму виробництві пісок кар’єрних видобутку. А за рахунок відсутності домішок отримані матеріали будуть мати виняткову міцність і довговічність. Поверхневі розчини використовують пісок з дрібною фракцією зерна, які дозволяють досягти естетично-привабливого вигляду кінцевої суміші. Декорування, використання на дачних ділянках і на дитячих майданчиках, робить видобуток дрібно фракційного піску досить рентабельною.

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *